MÖBLER / Bord / Bord 5806038
*
nr 580 6038
Bord
stålrör med svart skiva Muecke-Melder, Polen, märkt med metallbricka: MUECKE-MELDER MADE IN POLAND och med blyerts 41478 / Im 18/1, längd 66 cm, höjd 62
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 18:23:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 15:10:17
1
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord höjd 62 polen polsk, poland, polish
-
3052 Biblioteksur
höjd: 25 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:58
-
3050 Biblioteksur
Intarsia. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:18
-
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:38
-
3331 Bord
perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 7..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30
-
3304 Bord
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33
-
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:14
*
Bord
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6038
Bord
stålrör med svart skiva Muecke-Melder, Polen, märkt med metallbricka: MUECKE-MELDER MADE IN POLAND och med blyerts 41478 / Im 18/1, längd 66 cm, höjd 62
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 15:10:17 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod pÃ¥ 1920-talet parallellt med den mer överdÃ¥diga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord höjd 62 polen polsk, poland, polish
-
3052 Biblioteksur
höjd: 25 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:58 -
3050 Biblioteksur
Intarsia. Höjd: 60 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:18 -
3097 Blomsterbord
1960-tal, Teak / kopparlåda. Bredd: 45 cm, djup: 4..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:38
-
3331 Bord
perstorpsskiva. Bredd: 99 cm, djup: 74 cm, höjd: 7..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:30 -
3304 Bord
senbarockstil, låda i sarg, skuren dekor, svängda ..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:33 -
3237 Bordslampa
+ Golvlampa. Höjd: 76-152
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 18:14